niedziela, 26 czerwca 2016

Jak poznać dobry sposób na morderstwo? - "How To Get Away With Murder" [RECENZJA]

Hej, hej kochani!
Witam w pierwszym poście w te cudowne wakacje!
Na początku chciałabym Was przeprosić za to, że tydzień temu nie było postu, lecz zwyczajnie nie miałam czasu, gdyż organizowałam zakończenie roku ;)
Dzisiaj za to mam dla Was recenzję jednego z moich ulubionych seriali.


How To Get Away With Murder (spolszczone "Sposób na morderstwo") jest to amerykański serial telewizyjny (dramat sądowy), wyprodukowany przez ABC Studios oraz ShondaLand.

Annalise Keating (Viola Davis) jest wybitną prawniczką oraz uniwersyteckim wykładowcą zajmującym się prawem karnym. Ona sama lubi nazywać swój przedmiot „How to Get Away with Murder”. Co roku wybiera spośród studentów najzdolniejszych i proponuje im staż w jej kancelarii. W tym roku, na początku semestru, za zaginioną zostaje uznana jedna z uczennic uniwersytetu. Wybrani (Wes, Connor, Michaela, Asher i Laurel) przez Annalise studenci wikłają się w tym samym czasie w morderstwo. Czy prawniczka dowie się o tym, czego dokonali? Czy uda im się wywinąć z konsekwencji, jakie niesie ze sobą zbrodnia? Czy ma ona związek z Keating?

Serial rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych. W każdym z odcinku pokazywany jest ten sam fragment z miejsca zbrodni w której uczestniczą główni bohaterowie.Obserwując wydarzenia sprzed trzech miesięcy, oglądamy także migawki z przyszłości – z dnia, w którym studenci dokonali morderstwa. Śledząc historię, która doprowadziła ich do katastrofalnego punktu, staramy się jednocześnie ją rozwikłać. Choć od początku wiemy, kto jest w nią uwikłany i od drugiego epizodu zdajemy sobie sprawę, kto został zamordowany, nie pozbawia to serialu suspensu. Z odcinka na odcinek fragment staje się bardziej rozwinięty i ukazuje prawdziwą historię morderstwa. Strasznie podobają mi się te krótkie, w większości powtarzające się sceny, gdyż podczas oglądania czuję się  jak bym była jedną z postaci serialu.

Grupa studentów, która uzyskuje szansę współpracy z Annalise, to ludzie pochodzący z różnych grup społecznych. Każdy z nich inaczej pojmuje prawo i ma inne poczucie moralności. W miarę upływu czasu, każda z tych postaci zostaje nam całkiem porządnie zaprezentowana, a przede wszystkim – ciekawie napisana. Pojawia się gej, bogaty syn sędziego, czarnoskóra dziewczyna wchodząca w o wiele majętniejszą rodzinę od swojej, chłopak z listy rezerwowych, który jest bystrzejszy od reszty oraz dziewczyna, która chce być najlepsza. Każdy z nich ma swoje pięć minut i w jakiś sposób dedykowany odcinek, w trakcie którego możemy zajrzeć za kulisy życia studenta i zobaczyć, kim jest naprawdę.

Serial ogląda się z napięciem myśląc ciągle kto jest tak naprawdę winny śmierci studentki uniwersytetu, dlaczego została zamordowana i kogo śmierci jest winna piątka studentów.
Oczywiście jak w każdym serialu są wątki romansu, nienawiści czy też strachu.Nie byłabym sobą gdybym nie shipowała kogoś ze sobą. I tak oto na każdym kroku mam dwa shipy.
Jest to Conor i Olivier oraz Laurel i Frank :)


Więcej nie będę Wam zdradzać! Zapraszam Was do oglądania (nie macie dużo do nadrabiania - dwa sezony po 15 odcinków)! Czekam na Wasze opinie i zachęcam do zobaczenia zwiastunu!5 komentarzy:

 1. Lubię tego typu filmy i seriale :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie: http://asieekknowak.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. wiele osób mi go poleca, jest na liście 5 seriali które chcę obejrzeć w te wakacje, obejrzałam i oglądam na bieżąco (w sumie) 14 seriali, to będzie 19 haha :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znałam, ale mam ochotę poznać wszystko ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę obejrzeć lubie takie filmy ;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń